< powrót

10 Najlepszych Strategii Obstawiania Piłki Nożnej

3 miesiące temu | 31.01.2024, 18:46 10 Najlepszych Strategii Obstawiania Piłki Nożnej

Regularnie obstawiasz mecze, chcesz być w tym dobry, ale nie do końca Ci to wychodzi? Jeżeli chodzi o zakłady bukmacherskie piłka nożna jest dyscypliną, która wymaga przemyślanego podejścia — w poniższym artykule prezentujemy nasze wskazówki, dzięki którym zakłady piłkarskie w Twoim wykonaniu staną się prawdziwym pasmem sukcesów.

1. Zakłady bukmacherskie piłka nożna - poznaj dobrze ofertę stron

Istnieje duża szansa, że sporo tracisz na zakładach, wybierając niewłaściwe strony do typowania. Zdarza się, że gracze przywiązują się do danej strony i z sentymentu regularnie obstawiają w jednym miejscu. To duży błąd. 

Sprawdzaj nowinki, które oferują bukmacherzy na piłkę nożną na najlepsibukmacherzy.com i podobnych stronach — na tej podstawie wyszukuj najlepsze miejsca do stawiania kuponów na mecze piłkarskie.  

2. Stawiaj na najlepszych (jeśli jesteś początkujący)

Jeśli nie jesteś doświadczonym typerem, stosuj najbardziej podstawowe podejście do zakładów. Załóżmy, że chcesz wytypować mecze PKO BP Ekstraklasy. Zbliża się spotkanie między liderem rozgrywek — Śląskiem Wrocław a zamykającym tabele ŁKS-em Łódź. 


Szanse na zwycięstwo Łodzian są w takim spotkaniu wręcz marginalne. Nawet jeśli ŁKS jest drużyną bliską Twojemu sercu, kieruj się realiami. W tym wypadku postaw na drużynę z Dolnego Śląska. 

3. Niech bukmacherzy i piłka nożna staną się Twoją codziennością

Gdyby przyjrzeć się graczom, którzy mają największą skuteczność na stronach z zakładami, natychmiast rzuci się w oczy ich podejście do sportu i obstawiania. Zakłady bukmacherskie, piłka nożna stanowią ich pasję numer jeden. Po prostu osoby te uwielbiają rozgrywki piłkarskie. 

Jeżeli zamierzasz odnosić bukmacherskie sukcesy, musisz podobnie podchodzić do tego zajęcia. Twoją codzienną rutyną powinno być śledzenie niusów z piłkarskich stadionów i ofert czołowych bukmacherów. Tylko w ten sposób staniesz się znawcą piłki nożnej. Niestety bez tego nie ma co myśleć na stronach z zakładami piłkarskimi. 

4. Wyciskaj maksimum z bonusów u bukmacherów na piłkę nożną

Freebet lub zakład bez ryzyka to jedne z najlepszych promocji oferowanych przez buków. W przypadku zakładów bukmacherskich piłka nożna jest dyscypliną, na którą firmy najczęściej oferują tego typu bonusy. Regularnie poszukiwania tych promocji potraktuj jako codzienny nawyk. Na szczęście stron z zakładami, które legalnie działają w Polsce jest niewiele — takie badanie rynku nie będzie pochłaniać dużej ilości Twojego czasu. 

5. Poznaj magię futbolu

Jeśli śledzisz od lat rozgrywki piłkarskie, na pewno wiesz, że są pewne magiczne boiska, na których wynik meczu jest już w szatni przesądzony. Dla wielu osób z różnych powodów taką murawą może być legendarne Wembley — np. Tottenham, które kilka sezonów temu grało na tym legendarnym stadionie, regularnie przegrywało. Teoretycznie doping powinien drużynie dodawać sił. Tak się nie działo.


Można więc tu mówić o czymś w rodzaju klątwy. Obstawiając zakłady piłkarskie, pamiętaj o tego typu trudno wytłumaczalnych historiach. Oczywiście nie chcemy tutaj uprawiać żadnego znachorstwa, jednak prawdą jest, że tego typu historie mają miejsce. 

6. Wyciągaj wnioski ze swoich decyzji

Jeśli typujesz od kilku lat u bukmacherów piłkę nożną, postaraj się zrobić użytek z decyzji podejmowanych w przeszłości. Podejdź w sposób analityczny do wszystkich Twoich kuponów. Przyjrzyj się szczególnie wydarzeniom, w których brały udział drużyny, na które chcesz obecnie postawić zakłady piłkarskie.

Mała wskazówka: słusznym posunięciem będzie zebranie wszystkich danych do tabeli — następnie odpowiednie posegregowanie danych. Takie podejście ułatwi Ci późniejszą pracę. 

7. Analizuj składy drużyn, zanim postawisz zakłady piłkarskie

Jeśli Inter Mediolan wystąpi w danym spotkaniu bez Messiego, jest spora szansa, że mecz nie zakończy się pozytywnym rozstrzygnięciem dla graczy z Milanu. Jest wiele wydarzeń, które można zaobserwować już przed meczem, a które mogą rzutować na ostateczny rezultat danego meczu. 


Tak więc zawsze sprawdzaj, jak wygląda sytuacja personalna poszczególnych zespołów — analizuj kontuzje czołowych graczy i wykluczenia z powodu kartek. 

8. Traktuj kursy jako cenny drogowskaz

Obecnie nasza ukochana drużyna nie ma szans na awans do Ekstraklasy. Jeśli uda się ten cel zrealizować, to stanie się to dopiero za kilka sezonów. Jeśli jednak w Pucharze Polski przyjdzie mierzyć się KSZO Ostrowiec z drużynami z ekstraklasy, na chwilę przestań być wiernym kibicem. Wytypuj faworyta spotkania. 


Bardzo byśmy chcieli, aby KSZO wygrywało mecze z drużynami z Ekstraklasy, ale szanse na takie rozstrzygnięcia są niewielkie. Obstawiaj więc zgodnie z przewidywaniami bukmacherów. Takie podejście da Ci może mniejsze zarobki, ale większą szansę, że kupon będzie trafiony.

9. Zachowaj rozsądek przy inwestowaniu w zakłady

Wiesz doskonale, że jeżeli chodzi o zakłady bukmacherskie piłka nożna jest sportem, w którym często zdarzają się porażki. Mamy tu na myśli Twoje bukmacherskie porażki. Jeśli nie masz przemyślanej strategii typowania, są one częstsze niż wygrane kupony. Oznacza to, że musisz zachować rozsądek przy gospodarowaniu budżetem na zakłady. 


Nie mamy w zakresie gospodarowania budżetem na zakłady żadnych cudownych rad. Wiemy jedynie, że dobrym posunięciem jest ustalanie tygodniowych limitów finansowych, których warto się trzymać.

10. Zainstaluj apkę mobilną

Jeśli jesteś zwolennikiem typowania zakładów live, zainstaluj sobie aplikacje mobilne bukmacherów, którzy oferują ten rodzaj zakładów. Szczególnie zobaczysz wartość typowania na smartfonie, gdy będziesz obstawiać u bukmacherów piłkę nożną na żywo. 

10 Najlepszych Strategii Obstawiania Piłki Nożnej - podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Ci się cieszyć większymi wygranymi, gdy postanowisz wejść na stronę bukmacherów na piłkę nożną. Pamiętaj oczywiście, że sama teoria nie wystarczy — trzeba regularnie typować (oczywiście z głową), aby stać się mistrzem bukmacherki.